Нагадаємо, що були внесені зміни до Порядку № 758, Порядку № 1407 та Порядку № 770. Замість платіжного доручення ввели поняття платіжної інструкції.
Наказ № 430 мають врахувати клієнти Казначейства, коли поводять безготівкові операції. Експерт журналу «Головбух Бюджет» розповідає про нову форму платіжної інструкції та пояснює, як її заповнити.
Форма платіжної інструкції відрізняється від форми платіжного доручення та містить нові реквізити:
Не забувайте: платіжні інструкції перевіряють органи Казначейства і зважають на наявність всіх необхідних реквізитів, відповідність підписів відповідальних посадових осіб і відбитка печатки установи зразкам. За правильність оформлення та достовірність інформації в платіжці відповідає розпорядник/одержувач бюджетних коштів.
Платіжні інструкції подавайте до органів Казначейства в паперовій чи електронній формі. Кількість паперових платіжних інструкцій залежить від кількості учасників безготівкових розрахунків (має вистачити всім учасникам). Обов’язкові реквізити, строк дії платіжних інструкцій та вимоги до їх заповнення визначає НБУ.
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера.
Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
Докладно на прикладах розглянемо, скільки становить зарплата головного бухгалтера в бюджетній установі, бухгалтера-викладача в школі, економіста-бухгалтера. Все в цифрах та таблицях.