Нагадаємо, що були внесені зміни до Порядку № 758, Порядку № 1407 та Порядку № 770. Замість платіжного доручення ввели поняття платіжної інструкції.
Наказ № 430 мають врахувати клієнти Казначейства, коли поводять безготівкові операції. Експерт журналу «Головбух Бюджет» розповідає про нову форму платіжної інструкції та пояснює, як її заповнити.
Форма платіжної інструкції відрізняється від форми платіжного доручення та містить нові реквізити:
Не забувайте: платіжні інструкції перевіряють органи Казначейства і зважають на наявність всіх необхідних реквізитів, відповідність підписів відповідальних посадових осіб і відбитка печатки установи зразкам. За правильність оформлення та достовірність інформації в платіжці відповідає розпорядник/одержувач бюджетних коштів.
Платіжні інструкції подавайте до органів Казначейства в паперовій чи електронній формі. Кількість паперових платіжних інструкцій залежить від кількості учасників безготівкових розрахунків (має вистачити всім учасникам). Обов’язкові реквізити, строк дії платіжних інструкцій та вимоги до їх заповнення визначає НБУ.
Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
Облікова політика без помилок — реальність. У статті експерт пояснив найважливіше про наказ про облікову політику та положення про облікову політику. Скористайтеся готовим зразком і працюйте комфортно.
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
Розберемо правила, терміни та покрокову процедуру казначейського обслуговування місцевого бюджету в 2025 році. Дізнайтеся, що має зробити бюджетна установа, щоб забезпечити своєчасне фінансування та уникнути помилок