Пояснення ДПС: якщо зарплату стягнуто за рішенням суду, нарахування ЄСВ не потрібне

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Податківці роз'яснюють, чи є базою нарахування ЄСВ сума зарплати, яка стягнута виконавчою службою за рішенням суду на користь працівника за час вимушеного прогулу.

нарахування ЄСВ

⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати

За поясненням ДПС, Закон № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлює, що обчислення ЄСВ здійснюється роботодавцями на підставі бухгалтерських та інших документів. А Закон «Про виконавче провадження» визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів, які підлягають примусовому виконанню.

У випадках примусового виконання рішень щодо стягнення зарплати на користь працівника за час вимушеного прогулу нарахування податків, зборів та інших платежів на суми стягнутої зарплати не передбачено. Отже, стягнута зарплата не є базою нарахування ЄСВ.

За інформацією Головного управління ДПС у Харківській області

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25777

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10897

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді