Офіційне роз’яснення змін до Порядку № 100 Мінекономіки видало за 12 днів після того, як вони набрали чинності. За оперативність — тверда 12! А ось чи допомогло роз’яснення працювати — з’ясуємо разом
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
Чекали теплого дощу, а пішла холодна злива. Саме так можна описати зміни до Порядку № 100. Подякуйте урядові та його творінню — Постанові № 1213, яка чинна вже з 12 грудня 2020 року.
Як рахувати премії за новими правилами: ►►►Як обчислити середній заробіток, якщо у розрахунковому періоді є премії ►►► Чому краще відмовитися від премій за 2—12 місяців ►►► Як показати в обліку донараховані суми середнього заробітку ►►► Як змінити систему преміювання, щоб не перераховувати середній заробіток.
Відтак, коли подія, яку потрібно оплатити за середнім заробітком, сталася 12 грудня чи пізніше, застосовуйте оновлені норми Порядку № 100. Такі події — початок відпустки, відрядження, прогул тощо. Не зважайте на дату, коли видали наказ про оплату цієї події. Нові правила розрахунку застосовуйте незалежно від неї.
А тепер розглянемо поради Мінекономіки. Рекомендуємо взяти їх на озброєння.
ТАРАС ШАРИЙ,керівник Об’єднаної редакції Експертус Головбух, ACCA DipIFR (rus)
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
Бухгалтер має знати, який первинний документ за обліку безспірного списання, як упорядкувати зареєстровані зобов’язання та за яким алгоритмом списувати кошти.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.