В Раду внесено законопроєкт про зниження віку призовників

Кабмін разом з Міноборони підготували проєкт змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

зниження віку призовників

Норми тривалості робочого часу 2023

Про внесений законопроєкт № 9281 повідомив постійний представник Кабміну в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроект розроблено за ініціативою Головнокомандувача Збройних Сил України.

Пропонується зменшити граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.

Передбачено внесення змін до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», де буде зафіксоване зменшення призовного віку до 25 років.

Раніше Міноборони наводило наступні причини для зменшення віку призовників:

  1. Необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.
  2. Тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Раніше територіальним центрам комплектування дозволили видавати повістки незалежно від місця перебування на військовому обліку.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
21670

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
19092

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді