Що оновить Мінфін у методрекомендаціях з бухгалтерського обліку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив Зміни до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору.

методичні рекомендації з бухгалтерського обліку

Зміни стосуються Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку:

  • основних засобів;
  • запасів.

Основні засоби

Зокрема групу основних засобів «тварини та багаторічні насадження» доповнили плодоносними рослинами:

  • плодово-ягідні рослини незалежно від їх віку;
  • фруктові насадження на вулицях, площах, в парках, садах, скверах, на території установ, у дворах житлових будинків.

До багаторічних насаджень віднесли дерева у лісопосадці.

Мінфін визначив обов’язок установ:

  • переглядати на кінець звітного року строк корисного використання (експлуатації) та ліквідаційну вартість об’єкта основних засобів у разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання;
  • нараховувати амортизацію об’єкта основних засобів у цьому випадку з урахуванням нового строку корисного використання та ліквідаційної вартості, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корисного використання та/або ліквідаційної вартості.
  • відображати зміну строку корисного використання та зміну ліквідаційної вартості об’єкта основних засобів як зміни облікових оцінок відповідно до НП(с)БОДС 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок».

Запаси

Мінфін визначив, що Методрекомендації з бухобліку запасів не поширюються на:

  • фінансові інструменти (наразі — фінансові активи);
  • біологічні активи, пов’язані із сільськогосподарською діяльністю та сільськогосподарською продукцією під час збирання врожаю.

Їх не застосовують до оцінки запасів, утримуваних установами після збирання врожаю, до корисних копалин та мінеральної сировини за умови, що їх оцінюють за чистою вартістю реалізації відповідно до інших НП(с)БОДС, крім стандарту 123 «Запаси».

Мінфін уточнив, що фінансові витрати не включають до первісної вартості запасів, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені), за винятком фінансових витрат, які включають до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до НП(с)БОДС.

Мінфін пропонує вилучити з Методрекомендацій:

  • пункт, який відповідає за визначення первісної вартості запасів, отриманих у результаті обміну;
  • додаток «Акт списання запасів» тощо.
🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23689

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44385

Особливості бухгалтерського обліку в ОМС

У чому особливості бухгалтерського обліку органів місцевого самоврядування, якою має бути організація бухгалтерського обліку ОМС та облік специфічних для ОМС операцій – у даній експертній статті.
9689

Акт введення в експлуатацію основних засобів

Установа придбала обладнання, тож потрібно скласти акт введення в експлуатацію. Наводимо в статті акт введення в експлуатацію основних засобів, зразок та приклад заповнення
126085

Облік основних засобів 2025: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
365740

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді