Незабаром замовники, що закуповують ліки, зможуть скористатися Методрекомендаціями

АМКУ, Мінекономрозвитку та МОЗ завершують спільні напрацювання рекомендацій для замовників, що проводять закупівлі лікарських засобів. Так, вже незабаром буде затверджений спільний наказ МОЗ та Мінекономрозвитку «Про затвердження Методичних рекомендацій для замовників, що здійснюють закупівлі лікарських засобів».

Сьогодні, 18 липня, в будівлі АМКУ під керівництвом державного уповноваженого АМКУ Світлани Панаіотіді проведена робоча зустріч. На ній замовники, представники установ галузі охорони здоров’я, державних органів та громадських організацій обговорили положення Методичних рекомендацій для замовників, що здійснюють закупівлі лікарських засобів (далі — Методичні рекомендації) та особливості їх застосування на практиці.

Методичні рекомендації мають на меті вдосконалити порядок визначення предмета закупівлі лікарських засобів. Їх використовуватимуть замовники під час планування та проведення публічних закупівель лікарських засобів.

Зокрема, вони передбачають: у разі якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник визначає предмет закупівлі за лотами щодо кожного окремого МНН. Це допоможе дотримати принципу добросовісної конкуренції серед учасників закупівель.

Тож Методичні рекомендації сприятимуть уникненню обставин, за яких у замовників є можливість встановлювати дискримінаційні умови в тендерній документації при закупівлі лікарських засобів.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4764

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1481

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5910

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4756

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді