Урядовці змінили розмір соціальної стипендії для студентів/курсантів закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та студентів/курсантів закладів освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти).
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
Розмір соціальної стипендії для студентів/курсантів закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування становить:
- 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року (3592,50 грн) — для неповнолітніх;
- 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року (3405,00 грн) — для повнолітніх.
Для студентів/курсантів закладів освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти), розмір соціальної стипендії становить 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року (3405,00 грн). Раніше розмір соціальної стипендії для означених категорій студентів/курсантів становив 2360 грн.
Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 і № 1047» від 27.01.2021 № 52, набрала чинності 29.01.2021, застосовуємо з 01.01.2021
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
Оплата праці за посадами державної служби 2025 року як і минулого обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. І хоча наразі маємо проєкт цього акта, вже однозначно можна сказати, чи буде підвищення зарплати держслужбовцям у 2025 році. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців, чи переглянуть посадові оклади на 2025 рік.
Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.