Змінено порядок компенсації за зруйноване майно

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло можна не лише через «Дію», але й на папері.

зруйноване майно

Кошти на утримання авто: що перевірять

У вівторок, 30 травня, Уряд провів засідання, під час якого вніс зміни до постанови КМУ від 12.04.2023 N381 «Про затвердження Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Відтепер подати заяву на отримання компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій житло можна офлайн — через ЦНАПи, органи соцзахисту або нотаріуса.

Також окреслено:

  • організацію безпечного поводження з відходами від руйнувань, будівництва та знесення (демонтажу);
  • мінімізацію негативного впливу на здоровʼя людей, навколишнє природне та соціальне середовище під час виконання робіт з відновлення експлуатаційної придатності обʼєкта.

Передбачено запровадження вибіркового та комплексного моніторингу розгляду заяв на виплату компенсації та верифікації цільового використання коштів компенсації за пошкоджене нерухоме майно.

Затверджено Порядок надання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. Така допомога буде надаватися заявникам для фінансування:

  • будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку – шляхом перерахування на поточний рахунок отримувача грошових коштів;
  • придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у т.ч. приміщення/будинку, що буде споруджений в майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) – з використанням житлового сертифікату.

Розмір компенсації – не нижче вартості спорудження житла відповідної площі, розрахованої за показником опосередкованої вартості у регіонах України відповідно до місцезнаходження такого майна.

Нагадаємо, 23 лютого 2023 р. ВРУ прийняла Закон № 7198  «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». 17 березня Закон піписано Президентом.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65063

Звіт із праці за формою № 1-ПВ: бланки, інструкція та строки подання

Форма № 1-ПВ — одна з обов’язкових форм державної статистичної звітності. У статті ви знайдете актуальні бланки звітів (звіт з праці місячний та звіт з праці квартальний), інструкцію щодо заповнення, приклади та терміни подання звіту з праці у 2025 році.
96001

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
188682

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22390

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23670

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді