Чи можуть місцеві фіноргани купувати середньострокові та довгострокові військові облігації

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Експерти Програми USAID DOBRE підготували роз’яснення щодо питання «Чи можна придбавати середньострокові та довгострокові військові облігації за рахунок місцевого бюджету?».

середньострокові та довгострокові військові облігації

Кошти на утримання авто: що перевірять

Можливість купувати середньострокові та довгострокові військові облігації у керівника місцевого фіноргану з’явиться за наявності умов:

  • право керівника місцевого фіноргану розміщувати тимчасово вільні кошти загального та спеціального фондів шляхом придбання державних цінних паперів — визначено у рішенні про відповідний місцевий бюджет на 2023 рік;
  • наявність тимчасово вільних коштів загального та спеціального фондів місцевого бюджету;
  • інвестування цих коштів не повинне призвести до виникнення заборгованості за відповідним фондом місцевого бюджету протягом всього періоду, на який передбачається здійснити розміщення таких коштів шляхом придбання військових облігацій, до повного їх погашення.

Для придбання військових ОВДП місцевим фінорганам необхідно:

  • визначитися із обсягом тимчасово вільних коштів місцевого бюджету, відволікання яких не призведе до виникнення кредиторської заборгованості до повного погашення військових облігацій;
  • обрати банк — первинний дилер Мінфіну шляхом проведення конкурсу;
  • укласти з ним договір про обслуговування рахунку в цінних паперах та договір на брокерське обслуговування на ринку державних цінних паперів, який має включати умови придбання військових облігацій та можливість продажу їх на вторинному ринку цінних паперів.

Із сайту Українського кризового медіа-центру

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35500

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
45482

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
10499

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
64355

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
179890

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді