Держпраці інформує про права працівників у разі тимчасового призупинення діяльності підприємства.

Норми тривалості робочого часу 2023
Зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами – це простій (згідно із статтею 34 Кодексу законів про працю).
Простій може стосуватися як окремого працівника, так і певної категорії працівників, дільниці, цеху чи всього підприємства в залежностя від обставин. Причиною простою може бути:
- технічна несправність обладнання,
- відсутність електрики,
- зупинення виробництва,
- відсутність матеріалів,
- обмеження ресурсів тощо.
Які права працівників під час простою та зупинки підприємства
- Працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві або в установі на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.
- Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
- Відпустка без збереження заробітної плати за ініціативи роботодавця у зв’язку із призупиненням діяльності підприємства або зменшенням виробництва не допускається. Такі відпустки надаються виключно за ініціативи працівника на підставі його особистої заяви.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних