Робота в нічний час: 5 головних нюансів

Виконання роботи в нічний час характеризується низкою особливостей її регулювання, що враховують ризики такої праці для здоров’я людини та її способу життя.

⚡️ За які порушення в кошторисі доведеться сплатити штраф

Робота в нічний час: 5 головних нюансів

Отже, 5 важливих умов при регулюванні нічної роботи:

1) Передбачено скорочення тривалості роботи в нічний час. Ст. 54 КЗпП передбачає, що при роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину.

2) Встановлено гарантії в оплаті праці за роботу в нічний час. Як передбачає ст. 108 КЗпП, робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

3) Робота в нічний час дозволяє вийти на пенсію на пільгових умовах. Робота в нічний час враховується як шкідливий виробничий фактор, який надає право вийти на пенсію за віком на пільгових умовах.

4) Заборонено залучення окремих категорій осіб до роботи в нічний час. Зокрема:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років;
  • осіб, молодших 18 років;
  • інших категорій працівників, передбачених законодавством.

5) Допустиме залучення до роботи в нічний час окремих категорій осіб за деяких умов. Окремі категорії працівників допускається залучати до нічних робіт за деяких умов:

  • осіб з інвалідністю – лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (ст. 55 КЗпП);
  • осіб похилого віку – тільки за їх згодою та за умови, що це не протипоказано їм за станом здоров'я.

За матеріалами ДЦЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13047

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
15507

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
19128

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 09 листопада 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
22174

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді