Запрацював сервіс захисту інвесторів в будівництво житла

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з'явився сервіс, який дозволить забудовникам подавати документи для державної реєстрації речових прав на майбутні об'єкти нерухомості (квартири, гаражні бокси, інші житлові приміщення).
В Україні запрацював е-сервіс захисту громадян, які інвестували в будівництво житла

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Відтепер українці зможуть реєструвати речові права на житло, що перебуває на етапі будівництва або буде збудоване. Забудовники через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ) можуть подавати заяви про реєстрацію речових прав на об’єкти, які будуть збудовані, і потім передавати ці права покупцям.

Це вбереже громадян від можливих корупційних схем та махінацій, пов’язаних з купівлею житла. Також завдяки оновленому механізму забудовник не може без погодження з власником змінювати технічні характеристики квартири.

Раніше громадяни були змушені лише укладати із забудовниками попередній (інвестиційний) договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри. Згідно із цим покупець погоджується придбати майно, а продавець — продати житло саме цій особі. Але такі угоди не давали права власності на житло, а лише слугували підготовкою до укладання основної угоди, яка підписується уже після здачі об’єкта в експлуатацію.

Усі об’єкти будівництва, дозволи на будівництво яких видані після 10 жовтня 2022 року, зобов’язані реєструвати спеціальні майнові права на майбутню нерухомість. Перевірити дату отримання дозволу на будівництво можна в Реєстрі будівельної діяльності на порталі ЄДЕССБ у розділі «Декларативні та дозвільні документи».

Джерело: офіційний сайт Мінцифри
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
2542

Форма 20-ОПП: алгоритм та зразок заповнення

У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
51850

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
13799

Переоцінка основних засобів: проводки

У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації
27466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді