Мінфін доповнив Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами.
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
Відтепер скаргу подають у письмовій формі до контролюючого органу вищого рівня протягом 10 робочих (раніше — календарних) днів, що настають за днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що оскаржується. Протягом шести місяців з дати закінчення цього строку платник податків має право подати скаргу разом із клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). Розглядаючи клопотання платника податків контролюючий орган вищого рівня:
- поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку — якщо визнає причини його пропуску поважними;
- відмовляє платнику податків у поновленні пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку — якщо причини пропуску не є поважними.
Джерело: наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами» від 14.01.2021 № 9, набрав чинності 12.02.2021
Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Скачайте корисні приклади та зразки та користуйтеся ними у своїй роботі.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.