Мінфін наказом від 20.06.2018 № 928 уніс зміни в
Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом від 24.05.1995 № 88.
Відтак неістотні недоліки в документах, які містять відомості про господарську операцію, не є підставою не визнавати цю господарську операцію. Важливо, аби такі недоліки не перешкоджали ідентифікації особи, яка брала участь у господарській операції, та містили відомості про:
- дату складання документа,
- назву підприємства, від імені якого складений документ,
- зміст та обсяг господарської операції тощо.
Окрім того, за Наказом № 928 термін «особу, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства» замінили на «особу, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства».
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
Акт на списання матеріалів за рішенням Мінфіну було змінено на акт списання запасів. Але, як і раніше, акт — це підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.
У реквізитах, що містять підпис, новий ДСТУ 4163:2020 вимагає зазначати власне ім’я та прізвище. А як писати дані про працівника у тексті чи заголовку до нього?
Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи.