Затверджено розмір допомоги на поховання

ВРУ прийняла законопроєкт, що забезпечить звільнення бюджету Пенсійного фонду України від невластивих видатків та унормує питання допомоги на поховання.
Затверджено розмір допомоги на поховання

Калькулятор індексації зарплати

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому урядовий проєкт Закону про внесення зміни до розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо джерел оплати послуг з доставки пенсій та виплати допомоги на поховання (реєстр. №9078 від 03.03.2023).

Законопроєкт унормовує питання визначення видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, зокрема, на соціальне забезпечення.

Проєктом передбачається, що:

  • оплата послуг за доставку пенсій та щомісячного довічного грошового утримання здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні виплати;
  • виплата допомоги на поховання осіб, які отримували пенсію, виплачується в сумі, що становить два розміри пенсії, яку отримувала особа на момент смерті за рахунок джерел, з яких проводилася виплата відповідної пенсії.

Джерело: Telegram-канал Тараса Мельничука

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53172

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5862

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді