У Держпраці пояснили як оформлюється звільнення на підставі п. 8 ст. 40 КЗпП України, за вчинення за місцем роботи розкрадання майна власника.
✔️ ПСП-2021: кому і як надавати
За цією підставою можна звільнити працівника у разі вчинення за місцем роботи розкрадання майна власника.
Факт розкрадання може бути підставою для звільнення лише за таких умов:
- розкрадання працівник учинив за місцем роботи, тобто на підприємстві, з яким перебуває у трудових відносинах;
- факт розкрадання встановлено вироком суду, що набув законної сили.
Відповідно до пункту 26 постанови Пленуму ВСУ № 9 звільнення за вчинення розкрадання можливе попри те, чи застосовувалися до працівника раніше заходи дисциплінарного або громадського стягнення, в робочий чи неробочий час вчинено розкрадання.
У цьому разі трудовий договір з працівником можна розірвати не пізніше одного місяця з дня набуття законної сили вироком суду чи дня ухвалення рішення про застосування до працівника заходу громадського впливу.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2024 рік
Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.