Допомога на проживання переселенцям: кому буде подовжено виплати, а кому – ні

Кабінет Міністрів прийняв постанову, в якій уточнив підстави надання допомоги на проживання ВПО.
допомога на проживання переселенцям умови

Калькулятор індексації зарплати

За рішенням Уряду, для всіх переселенців, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено її виплату ще на 6 місяців – до кінця січня 2024 р.

Допомога продовжується для всіх переселенців, які проживають в Україні. Розміри допомоги на проживання:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис.грн.,
  • для інших осіб – 2 тис.грн.

Подовження виплат відбудеться автоматично. Виплати допомоги ВПО будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.

Умови, за яких виплати допомоги не будуть подовжені

Виплати допомоги на проживання переселенцям не отримають особи, які:

  • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину тощо);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Також з 01 вересня допомога не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. Виплати будуть припинені тим ВПО, які від моменту затвердження постанови Кабміну:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  • придбали на суму більше 100 тис.грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис.грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис.грн;
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв.м на одного члена сім’ї.

Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено.

Рішення про припинення виплат можна оскаржити та надати підтверджуючі документи для отримання виплати.

Нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 01.08.2023.

Після 01 серпня 2023 року вперше допомога призначатиметься на 6 місяців, на сім’ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім’ї з розрахунку на кожного члена сім'ї:

  • для осіб з інвалідністю та дітей ‒3 тис.грн;
  • для інших осіб ‒2 тис.грн.

Для таких родин допомога може бути призначена сім'ї ще на 1 шестимісячний період, якщо в родині є:

  • діти з інвалідністю,
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю,
  • особи пенсійного віку,
  • які мають трьох і більше дітей віком до 18 років,
  • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника,
  • якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53216

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8271

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5867

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді