Закон про заборону проросійських географічних назв – що має зробити місцева влада

27 липня набули чинності зміни до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.

закон про заборону проросійських географічних назв

4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️

Згідно законопроєкту № 7253 заборонено надавати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують, символізують державу-окупанта російську федерацію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн.

«В місцевих рад є 6 місяців, аби остаточно викорінити всі російські імперські наративи в назвах географічних об’єктів, вулиць, парків – звідусіль. А також демонтувати пам'ятники, пов'язані із запорєбріком… Якщо все російське за пів року не викорінять місцеві ради, повноваження перейдуть безпосередньо до голів громад, на три місяці. Що теж буде хорошим способом перевірити політичну волю. Кому ж її забракне – через 9 місяців естафету переймуть голови ОДА, тобто вертикаль Президента», – так прокоментував новий закон народний депутат Роман Лозинський.

Назви населених пунктів, як і раніше, має право змінювати лише Верховна Рада. Місцева влада в зазначені строки подати пропозиції, а парламент — розглянути та ухвалити рішення. На цю процедуру є шість місяців.

Джерело: офіційний сайт Дерегуляція

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11072

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24275

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
19474

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації
40494

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
14654

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді