Відповідно до
статті 62 Господарського кодексу України (ГК) підприємство — це самостійний суб’єкт господарювання, який створює компетентний орган державної влади або
орган місцевого самоврядування, або інші суб’єкти. Його призначення — задовольняти суспільні та особисті потреби шляхом систематичної виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності з урахуванням норм ГК та інших законів.
Підприємства створюють як для підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.
Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні діяють підприємства, зокрема, таких видів:
- комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади;
- спільне комунальне підприємство, що діє на договірних засадах спільного фінансування (утримання) відповідними територіальними громадами — суб'єктами співробітництва (ст. 63 ГК).
Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров’я в Україні визначають
Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19.11.92 № 2801-XII (далі — Основи № 2801).
Залежно від форми власності заклади охорони здоров’я утворюються та функціонують як державні, комунальні, приватні чи засновані на змішаній формі власності (ст. 16 Основ № 2801).
За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я комунальної власності функціонують як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи.
Якщо заклади охорони здоров’я комунальної власності, перетворені на некомерційні підприємства, повністю утримуються за рахунок місцевого бюджету та відповідають вимогам, зазначеним у пункті 133.4 Кодексу, то таких юридичних осіб включають до Реєстру неприбуткових установ та організацій за кодом ознаки неприбутковості 0031 «Бюджетні установи».
Джерело: Лист ДФСУ від 21.05.2018 №17389/6/99-99-15-02-02-15
Як правильно оформити наказ про введення в експлуатацію основних засобів? У статті — зразок наказу 2025 року та пояснення щодо оформлення за чинними нормами.
Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.