Відтепер самостійно отримати довідки про трудовий та страховий стаж, витяг про місце проживання дорослого й дитини можна в Дії.
Калькулятор стажу
Які автоматичні сервіси є в Дії:
- довідки ОК-5 та ОК-7. Це довідки про трудовий та страховий стаж. Їх просять, наприклад, при влаштуванні на роботу, призначенні пенсії чи нарахуванні лікарняних. Українці згенерували вже 5,2+ млн ОК-5 та ОК-7 у Дії;
- витяг про місце проживання дорослого й дитини. Одна з найпопулярніших державних послуг також миттєва. Витяг необхідний при одруженні, відкритті рахунку в банку, влаштуванні дитини в садочок чи оформленні на роботу тощо. 3,2+ млн витягів про місце проживання українці отримали через Дію.
Як отримати документи в Дії:
- перейти у розділ Послуги,
- обрати Довідки та витяги,
- клікнути на потрібний документ,
- надіслати запит.
Джерело: Telegram-канал Дії
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Страховий стаж – це показник, який необхідний бухгалтеру для лікарняних і декретних. Він відрізняється від трудового стажу та має свої правила нарахування.
Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.