Скільки потрібно зберігати листки непрацездатності після лікарняного? Це запитання викликає суперечки. Пояснимо чому.
Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!

Лікарняні — це первинний документ. Лікарняні зберігають три роки, але з приміткою «за умови завершення перевірки». Однак для перевірок ФСС строків давності немає.
Тож виходить, поки ФСС не перевірить організацію, знищувати лікарняні листки не можна, навіть ті, які зберігаєте понад три роки.
Та за статтею 716 Переліку № 578 строк зберігання листків непрацездатності — три роки.
Кінець суперечкам поклала постанова ВС від 13.10.2020 у справі № 440/57/19.
Позиція суду: законодавчо відсутній обов’язок зберігати документи на підтвердження оплати листків непрацездатності з Фонду соціального страхування понад трирічний строк.
Тож рекомендуємо запастися копією цього рішення ВС, аби обстояти свою правоту перед контролерами.
❗️ Якщо неправильно зберігатимете або несвоєчасно знищуватимете зарплатні документи, сплатите штраф ❗️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах — як ревізори виявляють порушення