Скільки потрібно зберігати листки непрацездатності після лікарняного? Це запитання викликає суперечки. Пояснимо чому.
Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!
Лікарняні — це первинний документ. Лікарняні зберігають три роки, але з приміткою «за умови завершення перевірки». Однак для перевірок ФСС строків давності немає.
Тож виходить, поки ФСС не перевірить організацію, знищувати лікарняні листки не можна, навіть ті, які зберігаєте понад три роки.
Та за статтею 716 Переліку № 578 строк зберігання листків непрацездатності — три роки.
Кінець суперечкам поклала постанова ВС від 13.10.2020 у справі № 440/57/19.
Позиція суду: законодавчо відсутній обов’язок зберігати документи на підтвердження оплати листків непрацездатності з Фонду соціального страхування понад трирічний строк.
Тож рекомендуємо запастися копією цього рішення ВС, аби обстояти свою правоту перед контролерами.
❗️ Якщо неправильно зберігатимете або несвоєчасно знищуватимете зарплатні документи, сплатите штраф ❗️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Які наслідки чекають на установу, якщо ревізори виявлять нецільове використання бюджетних коштів, – дізнайтеся зі статті
Яких порушень припускаються одержувачі бюджетних коштів, коли аудитори передають матеріали ревізії до правоохоронних органів.
Те, як установа використовує бюджетні кошти в процесі господарської діяльності, перевіряє Держаудитслужба. Аби ревізія не налякала бухгалтера, надамо практичні поради.