Зауважте зміни-2021 у веденні трудових книжок

Попри всі сподівання на те, що паперові трудові зникнуть назавжди, депутатам забракло сміливості остаточно відмовитися від них. Розповімо, як тепер працювати з трудовими книжками, визначати основне місце роботи й обчислювати страховий стаж

Зауважте зиіни-2021 у веденні трудових книжок

У фокусі — Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 (проєкт № 3623; далі — Закон). Закон дає повноцінний старт переходу на електронні трудові книжки.

Облік трудової діяльності тепер вестимете не за паперовими трудовими, а за електронними.

Чи відчуєте очікуване полегшення? Так, але не на 100%. Трудові книжки відскануєте, оригінали видасте працівникам під підпис. На все це законодавець надає п’ять років. Ба більше, працівник матиме право принести трудову, щоб ви зробили в ній запис про роботу, нагородження чи заохочення. Тож паперова трудова так і залишиться у кадровій практиці. Добре, хоч клопоту зі зберіганням та обліком поменшає.

Наразі Закон ще не діє — він набере чинності за три місяці після публікації у «Голосі України». Тож маєте час, аби підготуватися працювати за новими правилами. Дотримуйте наших рекомендацій у статті — і все встигнете.

Що нового і що зробити вже зараз — у статті

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
287

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33598

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1574

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34678

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343044

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді