Попри всі сподівання на те, що паперові трудові зникнуть назавжди, депутатам забракло сміливості остаточно відмовитися від них. Розповімо, як тепер працювати з трудовими книжками, визначати основне місце роботи й обчислювати страховий стаж

У фокусі — Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 (проєкт № 3623; далі — Закон). Закон дає повноцінний старт переходу на електронні трудові книжки.
Облік трудової діяльності тепер вестимете не за паперовими трудовими, а за електронними.
Чи відчуєте очікуване полегшення? Так, але не на 100%. Трудові книжки відскануєте, оригінали видасте працівникам під підпис. На все це законодавець надає п’ять років. Ба більше, працівник матиме право принести трудову, щоб ви зробили в ній запис про роботу, нагородження чи заохочення. Тож паперова трудова так і залишиться у кадровій практиці. Добре, хоч клопоту зі зберіганням та обліком поменшає.
Наразі Закон ще не діє — він набере чинності за три місяці після публікації у «Голосі України». Тож маєте час, аби підготуватися працювати за новими правилами. Дотримуйте наших рекомендацій у статті — і все встигнете.
Що нового і що зробити вже зараз — у статті
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді