Попри всі сподівання на те, що паперові трудові зникнуть назавжди, депутатам забракло сміливості остаточно відмовитися від них. Розповімо, як тепер працювати з трудовими книжками, визначати основне місце роботи й обчислювати страховий стаж
У фокусі — Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 (проєкт № 3623; далі — Закон). Закон дає повноцінний старт переходу на електронні трудові книжки.
Облік трудової діяльності тепер вестимете не за паперовими трудовими, а за електронними.
Чи відчуєте очікуване полегшення? Так, але не на 100%. Трудові книжки відскануєте, оригінали видасте працівникам під підпис. На все це законодавець надає п’ять років. Ба більше, працівник матиме право принести трудову, щоб ви зробили в ній запис про роботу, нагородження чи заохочення. Тож паперова трудова так і залишиться у кадровій практиці. Добре, хоч клопоту зі зберіганням та обліком поменшає.
Наразі Закон ще не діє — він набере чинності за три місяці після публікації у «Голосі України». Тож маєте час, аби підготуватися працювати за новими правилами. Дотримуйте наших рекомендацій у статті — і все встигнете.
Що нового і що зробити вже зараз — у статті
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.