Працівник має право укладати трудовий договір на одному чи одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін ( ч.2 ст. 21 Кодексу законів про працю України). Зазначена норма дає право працівникам працювати за сумісництвом.
Законодавство про працю не зобов’язує працівника повідомляти керівника установи, у якого він працює за сумісництвом, про звільнення з основного місця роботи. Також не передбачена відповідальність керівника установи за неповідомлення його сумісником про звільнення з основного місця роботи.
Якщо сумісник повідомить керівника установи про звільнення з основного місця роботи, керівнику установи потрібно видати наказ (розпорядження), який засвідчить наявність у працівника основного місця роботи.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 09.06.2017 № 294/0/22-17/134.
Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
У випадку смерті працівника з ним варто припинити трудові відносини та провести розрахунок. Розглянемо, які документи необхідно оформити і як провести остаточний розрахунок
У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.