При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, організації, проводять в день звільнення (ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України). Днем звільнення вважають останній день роботи.
Нарахована
грошова компенсація за невикористану відпустку є базою для нарахування
ЄСВ при виплаті роботодавцем таких сум в день звільнення працівника. Базою нарахування ЄСВ роботодавцями є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.
Суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є складовою фонду додаткової зарплати, як оплата за невідпрацьований час.
Джерело: ГУ ДФС у Волинськiй областi в ІПК від 08.08.2018 № 3457/03-20-13-08-07/ІПК
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати – зразки заяви працівника та наказу про вихід з відпустки без збереження зарплати.