Звільнення за угодою сторін: чи потрібно відпрацьовувати два тижні

При звільненні за угодою сторін, законодавством не передбачено відпрацювання у двотижневий термін.

У разі звільнення за угодою сторін, а саме за пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (КЗпП), дату звільнення визначають власник і працівник за домовленістю. Під час написання заяви працівник обов’язково має зазначити дату звільнення. Дата звільнення, яка вказана в заяві працівника про звільнення за угодою сторін, і є його останнім робочим днем.


Працівник має право розірвати трудовий договір в будь-який час, письмово попередивши власника про звільнення за два тижні, у випадку звільнення за статтею 38 КЗпП, а саме — з ініціативи працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Чернігівській області

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13833

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді