Який розмір базової соціальної допомоги

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінсоцполітики оприлюднило законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання базової соціальної допомоги та соціальних стипендій»

розмір базової соціальної допомоги

Калькулятор стажу

Законопроєкт, зокрема, передбачає зміну назви Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» на «Про базову соціальну допомогу».

Базова соціальна допомога – щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченій сім’ї у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї та майнового стану членів сім’ї.

Розмір базової соціальної допомоги визначається як різниця між сукупним розміром базової величини для всіх членів сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Розмір базової величини не може бути нижче 1,5 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня календарного року.

Розмір базової величини для сім’ї визначають на рівні 100% для першого члена сім’ї та 70% – для кожного наступного члена сім’ї, відповідно до яких розраховують допомогу.

Для кожної дитини віком до 6 років; дитини з інвалідністю; особи з інвалідністю I або II групи; дитини, яка утримується матір’ю (батьком, усиновлювачем), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір), якої у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька); дитини, яка виховується у багатодітній сім’ї та входить до складу сім’ї, розмір базової величини визначається на рівні 100%.

Для осіб, які набули право на пенсію за віком, або які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, розмір базової величини визначається / встановлюється пропорційно їхньому страховому стажу таких осіб і становить:

  • 60% – для осіб зі страховим стажем менше ніж 10 років;
  • 70% – для осіб зі страховим стажем від 10 до 20 років;
  • 80% – для осіб зі страховим стажем від 20 до 30 років;
  • 100% – для осіб зі страховим стажем 30 і більше років.

Якщо розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги на дітей одиноким матерям, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, призначеної до набрання чинності цим Законом, є більшим за розмір базової соціальної допомоги, такі допомоги виплачують у раніше призначеному розмірі до закінчення терміну їх призначення.

Новації передбачено впровадити з 01.01.2024.

Пропозиції та зауваження до проекту Мінсоцполітики прийматиме по 20.09.2023 на електронну скриньку e-mail: [email protected].

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53172

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5861

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді