Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт від Нацбанку № 9422 про обмеження ставок мікрокредитувальників.
Голосування по законопроекту №9422 відбулося 21 вересня, його підтримали 243 народних депутати.
Законопроєкт розроблено з метою:
- виконання міжнародних зобов'язань, взятих Україною перед Міжнародним валютним фондом;
- стимулювання відповідального кредитування фінансовими установами;
- оптимізації наглядових повноважень Національного банку, зокрема щодо здійснення банківського нагляду у формі інспекційних перевірок;
- усунення проблемних питань, виявлених Національним банком під час наглядової діяльності у період дії карантину та воєнного стану;
- поновлення можливості застосування Національним банком заходів впливу у вигляді віднесення банку до категорії проблемних\неплатоспроможних.
Закон, прийнятий за основу, обмежує максимальну ставку за мікрокредитами на рівні 1% на день (станом на зараз вона буває 2-3% і більше).
Джерело: Telegram-канал Ярослава Железняка
Експерт пояснює на прикладі робочої ситуації все про облік операцій з коштами грантів в бюджетній установі
Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.