Податківці пояснили: якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на ПСП, у формі № 1ДФ слід заповнити лише один рядок, де зазначити відповідну ознаку пільги. І нагадали порядок відображення такої інформації у формі № 1ДФ.
Інформацію про право на ПСП 2018 року відображають у графі 8 «Ознака податкової соціальної пільги» форми № 1ДФ — тільки для тих працівників, які мали пільги з податку у звітному періоді за законодавством за місцем отримання основного доходу. Роблять це так:
- ознаку податкової соціальної пільги вказують за довідником ознак податкових соціальних пільг, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом Мінфіну від 13.01.2015 року № 4;
- якщо пільг у працівника у звітному періоді немає проставляють прочерк;
- коли заповнюють графу 8, враховують ту ознаку пільги, яка відповідає нарахованому доходу.
Кілька рядків з однією ознакою доходу заповнюють лише тоді, коли у фізичної особи є кілька ознак пільг за такою ознакою доходу (є різні пільги у кожному з трьох місяців кварталу).
Джерело: сайт ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті