Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Що робити, якщо трудової немає?
СКАЧАТИ зразок довідки про страховий стаж
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи, для підтвердження трудового стажу приймаються:
- дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
- довідки, виписки із наказів,
- особові рахунки і відомості на видачу зарплати,
- посвідчення, характеристики,
- письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання,
- інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
За матеріалами ПФУ
У програмі: ►Вихід з карантину ► Відпускні ► Лікарняні
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
Страховий стаж – це показник, який необхідний бухгалтеру для лікарняних і декретних. Він відрізняється від трудового стажу та має свої правила нарахування.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.