Як заповнюються реквізити для зарахування на єдиний рахунок

Роз'яснення щодо заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів на єдиний рахунок.
Заповнення реквізитів для зарахування коштів на єдиний рахунок

Калькулятор штрафів

До обов’язкових реквізитів платіжної інструкції належать, зокрема:

  • унікальний ідентифікатор отримувача;
  • або найменування/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
  • код отримувача та номер його рахунку;
  • призначення платежу (п. 37 Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163).

При перерахуванні коштів на єдиний рахунок отримувачем є Державна податкова служба України, на ім’я якої в Державній казначейської служби України відкрито єдиний рахунок. Інформація щодо реквізитів єдиного рахунку (найменування, код та номер рахунку отримувача) повідомляється платнику через електронний кабінет у день включення такого платника до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює платіжну інструкцію на переказ. При сплаті коштів на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції може (п. 6 розд. ІІ Порядку № 148):

  • не визначати напрям/напрями перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки. У такому випадку платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює тільки поле «Додаткова інформація запису» з інформацією щодо переказу коштів у довільній формі. При цьому платник, використовуючи засоби електронного кабінету, може:
    • визначити напрям/напрями перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки;
    • не визначати напрям/напрями перерахування коштів з єдиного рахунка. У такому разі кошти перераховуються з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки на підставі податкової інформації, визначеної п. 35 прим. 1.5 ст. 35 прим. 1 ПКУ;
  • самостійно визначити напрям/напрями перерахування коштів з єдиного рахунка на бюджетні/небюджетні рахунки. У такому випадку платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля:
    • «Номер рахунку»;
    • «Сума податку»;
    • «Інформація про податкове повідомлення (рішення)»;
    • «Додаткова інформація запису»;
    • у полі «Номер рахунку» платник заповнює номер бюджетного/небюджетного рахунку;
    • у полі «Сума податку» платник заповнює суму, яка має бути зарахована на бюджетний/небюджетний рахунок;
    • у полі «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» платник заповнює номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску (у разі якщо кошти сплачуються на підставі таких документів);
    • у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі;
  • допускається оформлення платником, який використовує єдиний рахунок, платіжної інструкції одночасно за декількома напрямами перерахування на бюджетні/не бюджетні рахунки коштів, що сплачуються на єдиний рахунок. При цьому реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюється стільки разів, скільки платежів сплачується платником за платіжною інструкцією, із заповненням реквізитів за кожним таким платежем.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Запорізькій області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2922

ЄСВ 2025

Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.
324

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
18772

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36354

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді