Пенсійний фонд повідомив, хто має право піти на пенсію за віком у 2021 році і який страховий стаж потрібно мати для цього.
Так, для виходу на пенсію в 2021 році після досягнення віку чоловіками 60 років і жінками 59 років (з 1 квітня 2020 року - 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 28 років.
Але 28 років - це не межа. Адже з кожним наступним роком цей показник буде збільшуватися. Так, для надання права на призначення пенсії за віком 2028 року страховий стаж повинен становити 35 років.
Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, він зможе вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 або 65 років.
Якщо в особи не буде необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу.
Нагадаємо, що на порталі працює новий КАЛЬКУЛЯТОР СТАЖУ.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
Дана робота присвячена питанням нарахування пенсій для службовців, які працюють в місцевому самоврядуванні.