Про підвищення мінімальної зарплати у 2018 році

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 грн, тобто є нижчою на 7,2% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня (4011 грн). Це стало кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці. У червні цей розрив зріс до 13,3% (фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 4923 грн).

У своїх пропозиціях до Держбюджету-2018 ФПУ та СПО об’єднань профспілок наполягали встановити з 01.01.2018 мінімальну зарплату не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (4023 грн) та підвищувати її протягом року з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.

За наполяганням профспілок та на виконання завдання Президента України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Уряду доручили за підсумками виконання Держбюджету за І квартал розглянути питання про підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн на місяць з ІІ кварталу 2018 року.

Проте, Уряд та Верховна Рада України не підвищують мінімалку, аргументуючи це відсутністю коштів у Державному бюджеті.

Президія ФПУ 21 червня 2018 року схвалила Заяву Федерації профспілок України з вимогою якнайшвидше підвищити розмір мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 4200 грн), і направила її КМУ та Верховній Раді.

Мінсоцполітики у відповідь на Заяву Федерації повідомляє, що:

«згідно з оперативними даними Державної казначейської служби України недовиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету за січень-червень 2018 року становить 14,9 млрд грн, тому на сьогодні немає можливості фінансово забезпечити встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі 4200 грн».

Водночас Мінсоцполітики протягом ІІІ-ІV кварталів 2018 року опрацьовуватиме з Мінфіном можливість надалі підвищити розмір мінімальної зарплати до 4200 грн.

За інформацією Федерації профспілок України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422086

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149393

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236809

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24208

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді