Про підвищення мінімальної зарплати у 2018 році

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 грн, тобто є нижчою на 7,2% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня (4011 грн). Це стало кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці. У червні цей розрив зріс до 13,3% (фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 4923 грн).

У своїх пропозиціях до Держбюджету-2018 ФПУ та СПО об’єднань профспілок наполягали встановити з 01.01.2018 мінімальну зарплату не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (4023 грн) та підвищувати її протягом року з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.

За наполяганням профспілок та на виконання завдання Президента України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Уряду доручили за підсумками виконання Держбюджету за І квартал розглянути питання про підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн на місяць з ІІ кварталу 2018 року.

Проте, Уряд та Верховна Рада України не підвищують мінімалку, аргументуючи це відсутністю коштів у Державному бюджеті.

Президія ФПУ 21 червня 2018 року схвалила Заяву Федерації профспілок України з вимогою якнайшвидше підвищити розмір мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 4200 грн), і направила її КМУ та Верховній Раді.

Мінсоцполітики у відповідь на Заяву Федерації повідомляє, що:

«згідно з оперативними даними Державної казначейської служби України недовиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету за січень-червень 2018 року становить 14,9 млрд грн, тому на сьогодні немає можливості фінансово забезпечити встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі 4200 грн».

Водночас Мінсоцполітики протягом ІІІ-ІV кварталів 2018 року опрацьовуватиме з Мінфіном можливість надалі підвищити розмір мінімальної зарплати до 4200 грн.

За інформацією Федерації профспілок України

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
194089

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
30252

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді