Якщо в органах виконавчої влади або місцевого самоврядування бухгалтерська служба утворюється як самостійний структурний підрозділ, очолює цей підрозділ керівник відповідного підрозділу. У цьому випадку можна застосувати подвійну назву посади, наприклад, «Начальник управління-головний бухгалтер», «Начальник відділу-головний бухгалтер», «Начальник сектору-головний бухгалтер», «Завідувач відділу-головний бухгалтер», «Завідувач сектору-головний бухгалтер».
У разі застосування подвійної назви посади керівника підрозділу перша складова назви визначає рівень, функції управління та керівництва у структурі відповідної установи, а друга — функціональну діяльність. Якщо працівник займає посаду, що має подвійну назву, посадовий оклад визначається за першою назвою.
У Класифікаторі професій міститься професійна назва роботи «Спеціаліст-бухгалтер» з кодом 2419.3, яка належить до професійного угрупування «Професіонали державної служби». Для неї передбачені кваліфікаційні категорії: «Головний спеціаліст-бухгалтер», «Провідний спеціаліст-бухгалтер», «Спеціаліст (I, II категорії)-бухгалтер».
Тож якщо у бюджетній установі не утворюють бухгалтерську службу, до штатного розпису вводять посаду спеціаліста-бухгалтера певної категорії, яка враховує обсяг, характер та складність бухгалтерської роботи.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 14.03.2018 № 411/0/101-18-284