Наразі закон забороняє залучати вагітних і жінок із дітьми до трьох років працювати вночі, але депутати хочуть скасувати цю заборону.

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проєкт Закону № 4174 щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці.
Законотворці пропонують доповнити Кодекс законів про працю України положеннями про роботу працівників із сімейними обов’язками та осіб, які виконують домашню працю. Якщо проєкт стане законом, вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років, роботодавці зможуть направляти у відрядження, залучати до робіт у нічний час, надурочних робіт і робіт у вихідні.
Однак важливий нюанс: лише за письмової згоди жінки.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.