Фахівці Казначейства пояснили, як установам відображати в бухгалтерському обліку суми ПДВ.
Нарахування сум ПДВ, що входять до складу вартості робіт, послуг, виробів і продукції, які підлягають перерахуванню в бюджет, розпорядники бюджетних коштів — платники податку відображають в бухгалтерському обліку як зменшення доходів та виникнення розрахунків з бюджетом за податками та зборами. А саме:
Назва операції | Д-т | К-т |
Нарахування сум ПДВ, що є складовою вартості робіт, послуг, виробів і продукції, які підлягають перерахуванню в бюджет | 7111 (7121) «Доходи від реалізації продукції (робіт, послуг)» | 6311 (6321) «Розрахунки з бюджетом за податками і зборами» |
Розпорядники бюджетних коштів перераховують до бюджету ПДВ з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3125 або 3155.
Увага!
Бухгалтерський облік слід вести відповідно до НП(с)БОДС та інших нормативно-правових актів з ведення бухобліку в порядку, встановленому Мінфіном.
Мінфін відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової і бюджетної звітності в Україні, визначає єдині методологічні засади бухобліку та складення фінансової і бюджетної звітності. Тож якщо виникають запитання, як відображати в обліку ті чи ті окремі операції, за відповіддю слід звертатися саме до цього відомства.
Джерело: лист Казначейства від 05.10.2017 № 16-08/925-16571
Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?