Мінфін нагадав, де слід обов’язково оприлюднити інформацію про бюджет

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднити інформацію про бюджет, як вимагає стаття 28 Бюджетного кодексу України.

Так, слід оприлюднити:

  • у газетах, визначених відповідними місцевими радами, — інформацію про місцевий бюджет (рішення про місцевий бюджет, квартальні звіти про виконання місцевого бюджету). Такий обов’язок поширюється на місцеві бюджети — як ті, які формуються та виконуються за програмно-цільовим методом, так і ті, які його не застосовують;
  • на офіційних сайтах головних розпорядників коштів місцевих бюджетів у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі — інформацію про бюджет за бюджетними програмами і показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені рішенням про місцевий бюджет, а саме: паспорти бюджетних програм та звіти про виконання паспортів бюджетних програм.

Увага!

Якщо власного сайту немає, оприлюднення публічної інформації може здійснюватися на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних — data.gov.ua;

  • на єдиному веб-порталі використання публічних коштів — інформацію про використання коштів державного і місцевих бюджетів розпорядниками та одержувачами коштів місцевих бюджетів, передбачену Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 № 83-VIII.

Зауважимо: інформація про бюджет оприлюднюється з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI в частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.

За неоприлюднення зазначеної інформації; оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації; несвоєчасне оприлюднення інформації законодавство покладає відповідальність на керівників розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів.

Лист Мінфіну від 12.06.2017 № 05110-18/23-2139/2/1901

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
371

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33603

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1575

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34682

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді