Що нового. Наразі закон забороняє залучати вагітних і жінок із дітьми до трьох років працювати вночі, але депутати хочуть скасувати цю заборону.
Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проєкт Закону № 4174 щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці.
Законотворці пропонують доповнити Кодекс законів про працю України положеннями про роботу працівників із сімейними обов’язками та осіб, які виконують домашню працю. Якщо проєкт стане законом, вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років, роботодавці зможуть направляти у відрядження, залучати до робіт у нічний час, надурочних робіт і робіт у вихідні.
Однак важливий нюанс: лише за письмової згоди жінки.
Джерело: проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці» від 30.09.2020 № 4174
✔️ Розрахунковий період ✔️ Страховий стаж ✔️Приклади розрахунку лікарняних та декретних ►►► РЕЄСТРУЙТЕСЯ ❗️ Отримайте диплом та знання ❗️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного робочого тижня.
Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 09 листопада 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.