Опубліковані нові роз’яснення про звітування політичних партій

НАЗК підготувало роз’яснення щодо Закону від 23.08.2023 № 3337-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій».

Нові роз’яснення про відновлення звітування політичних партій

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Вони набудуть чинності 26 грудня 2023 року, паралельно із набуттям чинності відповідного Закону № 3337-IX. У роз'ясненнях розглянуто ключові питання, що можуть виникнути у представників політичних партій, які будуть збирати інформацію та подавати звіти за попередні періоди у паперовій формі та до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру POLITDATA (далі — Реєстр POLITDATA).

З роз'яснень можна дізнатися про:

  • строки подання раніше неподаних звітів політичних партій; 
  • особливості подання звітів за 2023 рік;
  • новації у звітуванні про зобов’язання фінансового характеру; 
  • нові процедури при перевірці звітів НАЗК; 
  • форми подачі звітів – за квартал чи за рік.

Крім того, в роз'ясненнях представники політичних партій знайдуть відповіді на запитання, зокрема, щодо:

  • особливостей відповідальності політичної партії за відображення неповної та/або недостовірної інформації у звіті протягом строку дії воєнного стану;
  • подання звітів місцевими організаціями, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях тощо. 

НАЗК нагадує, 10 жовтня 2023 року НАЗК відновило доступ до  Реєстру POLITDATA з урахуванням вимог до захисту персональних даних. Наразі політичні партії мають можливість подати звіти. Поки що це право, а не обов'язок політичних партій. Обов'язок подавати звіти настане 26.12.2023 разом з іншими змінами, зокрема можливістю подавати річні звіти за 2020-2023 роки. З  новими  роз’ясненнями можна ознайомитись за посиланням.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82754

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106162

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
10630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді