Атестація робочих місць осіб з інвалідністю: окремого порядку не буде

Чинним законодавством не передбачено окремого порядку атестації робочого місця особи з інвалідністю за умовами праці.

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Атестація робочих місць осіб з інвалідністю: окремого порядку не буде

Основні засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для роботи осіб з інвалідністю визначені Законом «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Статтею 1 «Визначення термінів» Закону зазначено, що робоче місце особи з інвалідністю – місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження особи у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях.

Тобто будь-яке робоче місце, на яке за трудовим договором прийнято особу з інвалідністю, може бути робочим місцем особи з інвалідністю. Після звільнення зазначеної особи робоче місце перестає бути робочим місцем особи з інвалідністю.

Чинним законодавством не передбачено окремого порядку атестації робочого місця особи з інвалідністю за умовами праці. Атестацію слід проводити відповідно до вимог Порядку проведення атестації № 442.

За матеріалами Держпраці

Атестація робочих місць осіб з інвалідністю: окремого порядку не буде
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
У ФОКУСІ: ⏩ на кого, крім роботодавців, поширили порядок індексації ⏩ хто і як індексуватиме аліменти у твердій грошовій сумі ⏩ яке правило індексації для «новачків» і «переведених» ⏩ яке правило для доходів, що підвищили посеред місяця

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді