Уряд планує з 1 лютого 2024 року продовжити виплати певним особливо вразливим категоріям внутрішніх переселенців.
4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
Уряд планує узгодити положення проєкту урядової постанови щодо продовження виплат вразливим категоріям осіб з-поміж внутрішніх переселенців. Цей проєкт був розроблений для підтримки найбільш незахищених категорій ВПО, яким була призначена державна допомога на проживання до 1 серпня 2023 року. Питання є дуже актуальним та гострим, оскільки постановою Уряду від 11 липня 2023 року № 709 передбачено припинення виплат частині ВПО з 1 лютого 2024 року.
Зокрема, Урядом були розглянуті пропозиції щодо автоматичного продовження виплат ВПО ще на 6 місяців:
- особам, які втратили працездатність, або пенсіонерам із низьким рівнем пенсії;
- особам з інвалідністю або особам, які доглядають за дитиною з інвалідністю;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Також обговорювалися пропозиції щодо продовження виплат допомоги певним особливо вразливим категоріям внутрішніх переселенців після подачі нової заяви.
Джерело: офіційний сайт Мінреінтеграції
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.