4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
Затверджений Закон № 9111 містить низку важливих норм, які врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги, зокрема:
- закріплюється спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги;
- запроваджується необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги.
З 1 грудня Мінсоцполітики запустило Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги. За цей час, завдяки системі, до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги було внесено 3053 отримувачів, загалом в Реєстрі вже понад 4,5 тисяч юридичних осіб, які можуть офіційно завозити гуманітарну допомогу до України.
Окрім цього, розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності.
Тепер отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути:
- іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні;
- неприбуткові державні та комунальні установи;
- органи місцевого самоврядування;
- надавачі соціальних послуг.
Серед іншого, врегульовується питання визнання товарів гуманітарною допомогою. Так, придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, мають бути безоплатно роздані набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону. У такому випадку товари будуть визнані гуманітарною допомогою.
Серед важливих норм – також можливість передавати транспортні засоби військовим як фізичним особам (набувачам) у якості гуманітарної допомоги.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики