Однією з підстав, яка надає контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, припинення юрособи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу, випадок коли порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Податковий розрахунок з ЄСВ та ПДФО ►►► зразки заповнення Д1 та Д5
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
Рішення про проведення документальної позапланової перевірки з підстав, визначених, зокрема ст. 78 ПКУ приймається керівником контролюючого органу та оформлюється наказом.
Згідно з Порядком № 1162, процедури щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску у зв’язку з припиненням платника ЄВ контролюючим органом розпочинаються та проводяться в разі одержання хоча б одного з таких документів:
- відомостей державного реєстратора про внесення до ЄДР запису про рішення про припинення юридичної особи;
- повідомлення про припинення відокремленого підрозділу;
- судових рішень або відомостей з ЄДР щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника єдиного внеску;
- відомостей про зміну мети установи, реорганізацію платника єдиного внеску.
При отриманні одного із зазначених документів (відомостей) контролюючий орган вносить відповідний запис до реєстру страхувальників.
Після отримання від державного реєстратора відповідних відомостей відповідно до Порядку № 1162 контролюючий орган проводить передбачену законодавством перевірку платника щодо правильності нарахування та сплати ЄВ.
За матеріалами ДПС
Дізнайтеся, які помилки ревізори вже виявили у ваших колег!
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.