Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину
Законодавство може передбачати для працівників оплачувані відпустки за сімейними обставинами або відпустки по догляду за хворим членом сім’ї, або у разі надзвичайних ситуацій у сім’ї, таких як раптове закриття закладів дошкільної освіти чи шкіл без попереднього повідомлення.
Відповідно до законодавства в таких випадках, залежно від конкретної ситуації, можливо надання працівникові відпустки, зокрема, щорічної, соціальної, без збереження заробітної плати:
- якщо працівник знаходиться на самоізоляції під наглядом лікаря, отримання працівником лікарняного листка;
- за згоди працівника переведення його на дистанційну (надомну) роботу;
- встановлення працівнику неповного або скороченого часу, запровадження роботи змінами, встановлення простою, гнучкого графіку роботи тощо.
Громадяни, які мають дітей, можуть скористатися додатковою оплачуваною соціальною відпусткою.
КзпП передбачено, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження зароплати до 15 календарних днів на рік. У разі встановлення карантину термін перебування у відпустці без збереження зарплати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений ч.3 ст. 84 КзпП.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.