Мінекономрозвитку роз’яснило, як закуповувати електроенергію

Мінекономрозвитку роз’яснило, якими нормативно-правовими актами керуватися замовникам під час закупівлі електроенергії та де перевіряти ліценції суб’єктів господарювання, які поставляють електроенергію.

Нормативно-правові акти, які регулюють ринок електроенергії та взаємовідносини між його учасниками, містяться в листі НКРЕКП від 23.08.2018 № 7620/13.1/7-18. Серед них основним документом є Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

Замовники мають закуповувати електроенергію з урахуванням не лише Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, а й цих нормативно-правових актів НКРЕКП.

Суб’єкти господарювання можуть вести госпдіяльність з постачання електроенергії лише за наявності у них ліцензії, виданої НКРЕКП в установленому порядку. Актуальний перелік суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на постачання електроенергії, розміщений на офіційному веб-сайті НКРЕКП у розділі: Актуальна інформація / Ліцензування (адмінпослуги) / Реєстри НКРЕКП / Ліцензійний реєстр НКРЕКП / Ринок електричної енергії (постачання електричної енергії споживачу).

Тож замовники мають перевіряти ліцензії постачальників на сайті НКРЕКП.

Лист Мінекономрозвитку від 10.09.2018 № 3304-04/39642-06

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4814

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4258

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді