Коли держслубовець має подавати декларацію при звільненні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

При звільненні до заврешення кампанії декларування доведеться подати спочатку щорічну декларацію, а потім – декларацію на день завершення роботи.

Особливості подання декларації при звільненні

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Законом України «Про запобігання корупції» передбачено подання декларації при звільненні особи за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування. Така декларація містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, що передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Термін подання декларації – протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Якщо суб’єкт декларування звільняється або іншим чином припиняє діяльність до закінчення щорічної кампанії декларування (до 31 березня включно), йому рекомендується:

  • подати спочатку декларацію щорічну (продовжується діяльність) за попередній рік;
  • після цього подати декларацію при звільненні за період з 01 січня поточного року до дати, яка є днем припинення діяльності включно (тобто за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями).

Це зумовлено тим, що у різні звітні періоди (роки) застосовуються різні розміри прожиткового мінімуму.

Оскільки строк подання декларації при звільненні становить 30 календарних днів, щорічну декларацію (продовжується діяльність) за рік, що передує року звільнення, слід подати в межах строку, відведеного на подання декларації при звільненні – якщо такий термін настає раніше визначеного законом загального терміну подання щорічних декларацій, але в будь-якому разі не пізніше визначеного законом терміну подання щорічної декларації (продовжується діяльність).

Джерело: офіційний сайт ГУ ПФУ в Донецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
11387

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
86365

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
108125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді