Конфлікт інтересів – нова метода від НАЗК по його врегулюванню

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАЗК оновило методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

конфлікт інтересів врегулювання

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

НАЗК оновило Методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» у питаннях запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції. Ознайомитись із ними можна у розділі «Конфлікт інтересів» Бази знань НАЗК.

Оновлення враховують законодавчі зміни та містять відповіді на найпоширеніші запитання публічних службовців до НАЗК. В методичних рекомендаціях можна знайти:

  • покрокову інструкцію, яка допоможе самостійно визначити, чи є у неї конфлікт інтересів;
  • інформацію про особливості застосування зовнішнього контролю як одного з найпоширеніших способів врегулювання конфлікту інтересів;
  • інформацію про особливості застосування обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності у період дії воєнного стану, в т. ч. щодо військовослужбовців, а також чи можуть військовослужбовці займатися підприємницькою діяльністю;
  • детальні рекомендації стосовно підготовки запиту до НАЗК про отримання індивідуального роз’яснення про наявність / відсутність конфлікту інтересів.

Також Методичні рекомендації доповнено новими прикладами практичного застосування вимог Закону. Окрім цього можете пройти Тест на виявлення Конфлікту інтересів.

За інформацією НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
11567

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
86877

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
108321

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді