4ДФ: нові деталі подання

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів подають єдину звітність з ЄСВ і ПДФО (Розрахунок),  форма та Порядок заповнення яких затверджено Наказом  Мінфіну № 4.  Ра результатами першого подання нового звіту, у ДПС звернули увагу на розповсюджені помилки.

Об'єднана звітність: коли і як подавати податковий розрахунок «Довідковий»

4ДФ: нові деталі подання

За аналізом прийнятих протягом першого місяця Розрахунків ДПС звертає увагу:

1) Щодо типу Розрахунку

  • «Звітний новий», «Уточнюючий» - містить інформацію виключно щодо коригування даних
  • «Звітний новий» - уточнення інформації за звітний період (видалення строк з помилками, внесення замість них достовірної інформації або внесення інформації, яка не була занесена до «звітного» Розрахунку);
  • «Уточнюючий» - уточнення інформації за попередні періоди.

Різниця між «звітним новим» та «уточнюючим» полягає виключно у строках подання:

  • «Звітний новий» подається до закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду;
  • «Уточнюючий» після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду.

2) Щодо подання «уточнюючих» розрахунків за попередні періоди

Виправлення помилок, які були допущені в Податковому розрахунку за ф.№1ДФ за звітні періоди до 01.01.2021 року: необхідно заповнити та подати Розрахунок та Додаток 4ДФ, який є невід’ємною частиною цього звіту і подаються до контролюючого органу у складі такого Розрахунку.

3) Якщо коригуємо показники у розділі I «Персоніфіковані дані»

Оскільки за минулі періоди в податковому розрахунку 1ДФ зазначались квартальні суми в графах 3а, 3 та 4а, 4, то при коригуванні таких даних для виключення та/або введення нових показників зазначається інформація без розподілу по місяцях:

  • для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 проставити "1" - на виключення рядка;
  • для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 9 проставити "0" - на введення рядка зазначивши суму за відповідний квартал.

При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 01 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121292

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117790

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6198

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34006

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111088

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді