Установи та організації до початку роботи працівника за трудовим договором мають поінформувати про це ДФС. Цього вимагає постанова КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413.
Так, установи та організації подають до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платників ЄСВ повідомлення про прийняття працівника на роботу. Способів подати повідомлення три:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж із п’ятьма особами.
Тож працівника не можна допускати до роботи, якщо роботодавець не уклав трудовий договір та не повідомив ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Олена Усенкоголовний спеціаліст сектору режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Обсяг інформації, яку використовують установи, стрімко зростає. Без добре організованого документообігу не можна якісно та ефективно працювати. Аби підвищити оперативність під час роботи з документами, установи запроваджують електронний документообіг. Тож поговоримо про вимоги до електронних документів, строки їх зберігання, паперові аналоги й електронний формат трудових відносин.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.