Листом № 3512-06/32488-09 від 22 травня 2021 року Мінекономіки надало роз’яснення щодо певних обмежень в роботі за сумісництвом для керівників державних підприємств.
Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!
Пошук по Класифікатору професій
Так, керівникам держпідприємств, установ і організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їх заступникам, забороняється працювати за сумісництвом згідно із Постановою Уряду № 245.
Керівні посади, що входять до списку обмежень можна знайти у Розділі 1 "Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі)" Класифікатора професій.
Отже, якщо посада внесена до Розділу 1 Класифікатора професій, тоді на неї поширюють обмеження щодо роботи за сумісництвом.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Як нині закон визначає основне місце і як змінити статус сумісника та оформити правильно трудову – пояснить наш експерт.
Учитель працює в декількох закладах. Розглянемо, як тарифікувати педпрацівника на прикладі вчителя музики.
Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.