Управління ПТНЗ переходить до рук обласних держадміністрацій

Уряд передав окремі функції управління ПТНЗ, що підпорядковані МОН, обласним держадміністраціям та Київській міській державній адміністрації (КМДА).

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила: «Зараз триває процес передачі закладів профосвіти з державної у комунальну власність. Однак цей процес тривалий й дорогий, потребує значних кошторисних видатків. При цьому фінансування закладів вже відбувається на місцях, і якщо ми не можемо оперативно передати майно, маємо дати їм бодай управління».

У зв’язку з цим обласні держадміністрації та КМДА отримають додаткові функції з правом оперативного управління майном, зокрема:

  • розробляти та реалізовувати регіональні програми підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів;
  • забезпечувати матеріально-технічну базу і фінансування цих закладів,
  • проводити аналіз та контроль їх фінансово-господарської діяльності;
  • формувати, розміщувати регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів, а також контролювати виконання його показників;
  • складати середньостроковий прогноз потреби в кваліфікованих робітниках та молодших спеціалістах на регіональному ринку праці;
  • здійснювати контроль за організацію навчально-виробничого процесу в закладах, створення на їх базі навчально-практичних центрів (за галузевим спрямуванням), сприяти впровадженню сучасних виробничих технологій;
  • призначати на посаду директорів закладів за результатами конкурсів шляхом укладення строкового трудового договору (контракту), крім навчальних центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу, професійно-технічних училищ при виховних колоніях та професійних училищ соціальної реабілітації;

Джерело: сайт Міністерства освіти і науки України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1556

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34611

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді